postheadericon 51st Araw ng Lanao Winners

band_explosion_copy 

BAND EXPLOSION 2010
1st Prize – Line (1)NE Band (Baroy Dacu, Baroy, Lanao del Norte)
2nd Prize – GENESIS Band (Maranding, Lala, Lanao del Norte)
3rd Prize – Cardio Phonics (Sagadan, Tubod, Lanao del Norte)

festivals_copy

MUNICIPAL FESTIVAL
1st Prize – Maigo, Lanao del Norte
2nd Prize – Kapatagan, Lanao del Norte
3rd Prize – Tubod, Lanao del Norte

SAGAYAN FESTIVAL
1st place – Balo-I, Lanao del Norte
2nd Place – Salvador, Lanao del Norte
3rd Place – Nunungan, Lanao del Norte

PAINTING_CONTEST_copy

PAINTING CONTEST
1st Place – Roberto Davalos Jr.
2nd Place – Nicolas Aca Jr.
3rd Place – Reynaldo Cielo

 

PHOTO_CONTEST_copy

PHOTO CONTEST
1st Place – G Joash  Quijoy
2nd Place – G Joash Quijoy
3rd Place – Jezreel Orbe

both_winners 

OTOP Booth Contest
1st place - Kapatagan, Lanao del Norte
2nd place – Lala, Lanao del Norte
3rd place – Sapad, Lanao del Norte
4th place – Baroy, Lanao del Norte
5th place – Tubod, Tubod, Lanao del Norte
6th place – Salvador, Lanao del Norte

Otop_winners

MOST IMPROVED OTOP’S AWARDEES
1st Place – Munai’s Palapa
2nd Place – Sultan Naga Dimaporo’s Sultan Sardines and Boneless Daing
3rd Place – Lala’s O’Lala and Honeymansi Concentrated Calamansi Juice

cheerdance_copy

CHEERDANCE COMPETITION
1st Place – St. Francis Xavier Academy
2nd Place – Lanao Norte National Comprehensive High School
3rd Place – Lanao Norte National Comprehensive High School

 

 

 

 

BAND EXPLOSION 2010
1st Prize – Line (1)NE Band (Baroy Dacu, Baroy, Lanao del Norte)
2nd Prize – GENESIS Band (Maranding, Lala, Lanao del Norte)
3rd Prize – Cardio Phonics (Sagadan, Tubod, Lanao del Norte)
 MUNICIPAL FESTIVAL
1st Prize – Maigo, Lanao del Norte
2nd Prize – Kapatagan, Lanao del Norte
3rd Prize – Tubod, Lanao del Norte
SAGAYAN FESTIVAL
1st place – Balo-I, Lanao del Norte
2nd Place – Salvador, Lanao del Norte
3rd Place – Nunungan, Lanao del Norte
PAINTING CONTEST
1st Place – Roberto Davalos Jr.
2nd Place – Nicolas Aca Jr.
3rd Place – Reynaldo Cielo
PHOTO CONTEST
1st Place – G Joash  Quijoy
2nd Place – G Joash Quijoy
3rd Place – Jezreel Orbe
OTOP Booth Contest
1st place - Kapatagan, Lanao del Norte
2nd place – Lala, Lanao del Norte
3rd place – Sapad, Lanao del Norte
4th place – Baroy, Lanao del Norte
5th place – Tubod, Tubod, Lanao del Norte
6th place – Salvador, Lanao del Norte
MOST IMPROVED OTOP’S AWARDEES
1st Place – Munai’s Palapa
2nd Place – Sultan Naga Dimaporo’s Sultan Sardines and Boneless Daing
3rd Place – Lala’s O’Lala and Honeymansi Concentrated Calamansi Juice
CHEERDANCE COMPETITION
1st Place – St. Francis Xavier Academy
2nd Place – Lanao Norte National Comprehensive High School
3rd Place – Lanao Norte National Comprehensive High School

 

Add comment


Security code
Refresh